CONTACT
HUMAN RESOURCES

Josef-Müller-Weg 6
CH-6210 Sursee

T: +49 151 643 304 92

Mail an: Sandra Schreier

Mi nudimo više ...

... od samog posla.

Grupa Prime Force kao revnosno angažovana i širom Evrope umrežena kompanija nudi sveobuhvatni konsalting u područjima upravljanja poslovnim sadržajem (ECM), upravljanja sadržajem na internetu (WCM) i e-trgovine.

Pod uspehom podrazumevamo premašivanje očekivanja naših klijenata. To uspevamo uz pomoć talentovanih stručnjaka koji svoj posao obožavaju i koji daju sve od sebe. Ne zato što to moraju, nego zato što to žele. Postanite i vi deo našeg uzbudljivog radnog okruženja. Radujemo se što ćemo vas upoznati.

IT konsultant / Java programer (ž/m)

Naša ponuda

  • Projekti s velikim međunarodnim kompanijama
  • Fleksibilno radno vreme
  • Pametni telefon
  • Moguć rad od kuće
  • Dodatno podučavanje (u zavisnosti od zadataka)
  • Redovna razmena i posećivanje korporativnih događaja naših podružnica

Vaši zadaci

  • Analiza zahteva i koncipiranje implementacije softverskih rešenja
  • Specijalizacija u područjima backend ili frontend programiranja:
    • izrada HTML prototipova (frontend)
    • Programiranje internet aplikacija, komponenti i usluga za prvu prezentaciju na internetu ili korisničkih intranet portala na bazi CMS-a (Adobe)
    • Rad u skram timovima

Vaš profil

  • Relevantno IT obrazovanje (tehnička škola, viša strukovna škola, univerzitet) ili ekvivalentno znanje
  • Poznavanje Java programskog jezika od prednosti
  • Iskustvo sa CMS sistemima (Adobe Cq5, TYPO3, Joomla, Durpal, Magnolia itd.) od prednosti
  • Iskustvo u frontend programiranju (JavaScript, jQuery, CSS3 i HTML5) od prednosti

Vaše lične kvalifikacije

  • Spremnost za česta putovanja
  • Velika želja za napredovanjem i fleksibilnost
  • Delovanje i razmišljanje usmereno na postizanje cilja

Rukovodilac IT projekta

Naša ponuda

Vaši zadaci

  • Snosite odgovornost za projekat i vodite projektni tim kroz ceo razvojni proces primenom odgovarajućih metoda.
  • Rukovodite IT projektom i koordinirate razvojne timove.
  • Upravljate realizacijom zahtevnih softverskih rešenja.
  • Vodite računa o upravljanju korisničkim zahtevima i promenama.
  • Pružate pomoć, savetujete i podučavate interne i eksterne projektne timove.
  • Pomažete kod pružanja odgovora na korisničke upite i u pripremi tendera.

 Vaš profil

  • Viša stručna sprema (diplomirani inženjer informatike, diplomirani inženjer poslovne informatike)
  • Višegodišnje dokazivo iskustvo u području IT projekata (poželjno u međunarodnim segmentima)
  • Višegodišnje praktično iskustvo u softverskom programiranju kao analitičar korisničkih zahteva, programer u oblasti softvera ili test inženjer
  • Sertifikat u području upravljanja projektima (IPMA, PMI, PRINCE2) od prednosti
  • Najmanje tri godine iskustva u rukovođenju projektima
  • Praktično iskustvo u programiranju softverskih rešenja u Java ili .Net razvojnom okruženju
  • Iskustvo u finansijsko-uslužnom, automobilskom ili osiguravajućem sektoru od prednosti
  • Iskustvo u iterativnim procesnim modelima (npr. Skram, Kanban, RUP) i upravljanjem projektima (npr. PMI, CMMI)
  • Nemački kao maternji jezik i dobro poznavanje engleskog jezika

  • Spremnost za rad neposredno kod klijenta
  • Visok stepen socijalne kompetentnosti (zajedničko delovanje u timu)
  • Profesionalno ponašanje
  • Uslužni mentalitet
  • Samostalni rad
  • Incijativan i kreativan karakter
  • Dobre veštine u predstavljanju i u komunikaciji s klijentima
  • Empatija i sposobnost sprovođenja sopstvene volje u delo
  • Svest o odgovornosti
  • Pragmatičnost u pronalaženju rešenja uz metodologiju „obavi posao” (GTD)
  • Natprosečno interesovanje za tehničkim, stručnim i ličnim razvojem

Analitičar korisničkih zahteva (ž/m)

Naša ponuda

Vaši zadaci

  • Analizirate, koncipirate i implementirate zahtevna softverska rešenja.
  • Organizujete radionice i sprovodite intervjue s različitim zainteresovanim stranama.
  • Izrađujete razvojne artefakte kao što su, primera radi, slučajevi primene, priče korisnika, specifikacije softverskih zahteva (SRS) i tendersku dokumentaciju.
  • Pružate podršku rukovodiocima projekta.
  • Pomažete kod testiranja (npr. prilikom definisanja kriterijuma prihvatanja testa)

 Vaš profil

  • Poznavanje analize korisničkih zahteva i poslovne i sistemske analize (poželjni odgovarajući sertifikati kao npr. IREB Certified Professional for Requirements Engineering)
  • OOAD sa UML-om (poželjni odgovarajući sertifikati kao npr. OMG Certified UML Professional)
  • Iskustvo s iterativnim procesnim modelima (npr. Skram, Kanban, RUP) i upravljanjem projektima (npr. PMI, CMMI)
  • Početno iskustvo kao rukovodilac (dela) projekta od prednosti

  • Dobre veštine u predstavljanju i komunikaciji s klijentima

IT Consultant (Junior) / Input Management (F/M/d)

In Freiburg we are searching for Junior Consultant (f/m) for the department Input Management. Input Management is a key discipline in the digitization strategy of large companies to process the incoming documents (paper, email, web, etc.) automatically and efficiently.

Our offer

  • Projects with international major corporations
  • Flexible working hours
  • Training and further qulification
  • High End Smartphone
  • Home Office work possible
  • Over the top earnings
  • Regular exchange visits and company events with our colleagues at home and abroad

Your tasks

  • Consulting and development of customized solutions for Input Management
  • Application of Machine Learning / AI components for classification and extraction of information
  • Conceptual design and creation of new components

Your profile

  • Thorough IT training (technical college, vocational school, university) or equivalent knowledge
  • Experience in development of .NET-applications
  • Knowledge in system architecture and agile project approach, including SCM (e.g. GIT)
  • Initial experience with Input Management Systems (e.g. Kofax, Captiva – OpenText) or other OCR reading systems an advantage
  • Strong communitation and presentation skills in German and English, both orally and in writing

Your personal characteristics

  • Personal commitment
  • Flexibility
  • Readiness to learn
  • Creativity
  • Teamwork
  • Targeted thinking and action
  • Independently working, reliable and highly motivated
  • Readiness to travel (up to 70%)

Apply now via email to freiburg@prime-force.com. For further information feel free to call Dietmar Enghauser, +49 761 707583-11.

IT-Consultant Input Management-Digitalisation (f/m/d)

Wir suchen kreative Typen wie Dich!

Du suchst grenzenlose Kreativität?
Du liebst es um die Ecke zu denken und nach neuen Lösungen zu suchen?
Du möchtest spannende Projekte in international operierenden Unternehmen erfolgreich umsetzen?

Dann bist DU bei uns genau richtig!

Wir bieten Dir:
eine sehr abwechslungsreiche Stelle als IT-Consultant Input-Management – Digitalisierung an, incl. überdurchschnittlichem Gehalt, regelmäßigen Firmenevents im In- und Ausland, Schulungen / Weiterbildungen, uvm.

Deine Aufgaben:
Du berätst im Team anspruchsvolle Kunden, mit denen Du eine Digitalisierungsstrategie entwickelst, um Eingangskanäle wie Papier, Mail oder Web zu automatisieren und so effizient wie möglich zu verarbeiten. Bei der Umsetzung wendest Du KI/ML Technologien an, um die Eingänge möglichst automatisiert zu verarbeiten.

Anforderungsprofil:

  • abgeschl. Studium (Informatik, Wirtschaftsinformatik, Mathematik o.ä.) oder Fachinformatik-Ausbildung
  • Erfahrung in der Entwicklung von .NET-Anwendungen
  • Kenntnisse in der Systemarchitektur und agiler Projektvorgehensweise, einschl. SCM (z.B. GIT)
  • erste Erfahrungen mit Input Management Systemen wie Kofax und Open Text (Captiva) oder anderen OCR-Lesesystemen
  • Reisebereitschaft, d.h. ca. 3/4 Deiner Arbeitszeit bist Du in spannenden Unternehmen unterwegs
  • schnelle Einarbeitung in neue Themen
  • selbstständiges Arbeiten

Neugierig geworden? Dann bewirb Dich jetzt!

Für Informationen vorab kannst Du gerne anrufen. Bitte wende Dich an
Dietmar Enghauser +49 761 707583-11